Ukrayna’nın Rus kontrolündeki Makiivka kentine düzenlediği füze saldırısında çok sayıda asker öldü. Moskova, ölü sayısının 63 olduğunu açıklarken, Ukrayna saldırıyı üstlenmeden 400 kadar Rus askerinin öldürüldüğünü iddia etti. 

Ukrayna’nın Rus kontrolündeki Makiivka kentindeki bir komplekse Yılbaşı Günü düzenlenen saldırı, savaşın başlamasından bu yana Rusya güçlerine karşı düzenlenen en ölümcül vuruş yapılarak gerçekleşen saldırı olduğu belirtildi. 

Rusya Savunma Bakanlığı açıklamasında, Ukrayna’nın ABD tarafından tedarik edilen dört HIMARS füzesiyle “geçici konuşlanma tesisini” vurduğunu, 63 Rus askerinin öldüğünü açıkladı.

Ukrayna askeri komutanlığı, saldırıyı üstlenmeden Donetsk bölgesinin Moskova kontrolündeki bir bölgede bulunan kentte 400 kadar Rus askerinin öldürüldüğünü söyledi.

Rusya işgali altındaki Donetsk’teki üst düzey Moskova yetkilisi Daniil Bezsonov, Ukrayna füzesinin Makiivka’da yılbaşı gece yarısından iki dakika sonra askerlerin bulunduğu meslek okulunu vurduğunu söyledi.

Sosyal medyada dolaşan fotoğraflar, Makiivka’da Rus ordusu tarafından kışla olarak kullanılan binanın kalıntıları görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here