Türk savunma sanayii ürünlerinin sergilendiği SAHA EXPO 2022 Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi fuarı kapsamında iş birliği sözleşmeleri imzalandı.

TÜBİTAK ve SAHA İSTANBUL arasındaki iş birliği protokolu SAHA İSTANBUL Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ve TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr.Hasan Manda imzaladı.

Protokol kapsamında TÜBİTAK’ın bütün enstitülerinin SAHA İSTANBUL’un üyesi olması, teknolojik ve akademik birikimin sanayi firmaları ile daha yakın çalışmasını sağlayacak. Böylece teknolojik yetkinliklerin endüstri tarafından değerlendirme süreçlerini hızlandırmak açısında önemli bir gelişme oluşturacak.

SAHA İSTANBUL İLE SLOVENYA GOIS ARASINDA İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

SAHA EXPO 2022 fuarına ev sahipliği yapmakta olan SAHA İSTANBUL Savunma ve Havacılık Uzay kümelenmesi ile Slovenya Savunma Sanayii Kümelenmesi (GOIS)arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Slovenya Savunma Bakanı Marjan Šarec katıldığı imza töreninde anlaşmaya Slovenya Savunma Sanayii Kümelenmesi (GOIS) Yönetim Kurulu Başkanı Matej Miklavcic ve SAHA İSTANBUL Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar arasında imzalandı.

Anlaşma ile savunma sanayii alanında iki ülkenin sivil toplum kuruluşları uluslararası platformlarda karşılıklı olarak işbirliği içinde olmayı kabul ediyorlar. Aynı zamanda üye firmaların karşılıklı işbirliği ve bilgi paylaşımı alanlarında ortak hareket etmeleri, kümelenme olarak birlikte etkinlik planlamalarıda ön görülüyor.

ASARTECH İLE SSTEK YATIRIM DEĞERLENDİRME KABUL METNİ İMZALANDI

Asartech Arge Tasarım ile SSTEK Savunma Sanayii Teknolojileri firmaları yatırım müzakereleri yürütmek ve değerlendirmeler yapma üzere Yatırım Değerlendirme Kabul metni imzalandı.

Anlaşma, Asartech ARGE Tasarım Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Dr. Burkay Alan ile SSTEK Savunma Sanayii Teknolojileri Genel Müdürü Ahmet Çağrı Özer arasında imzalandı.

Bu imzayla ülke savunmasında kritik teknolojilerin yerli ve milli olarak geliştirilmesine ve üretilmesine destek vermek amacıyla faaliyet gösteren SSTEK ile yüksek frekans micro elektronik çözümleriyle, savunma ve haberleşme alanında ileri mühendislik teknolojiler sunan ASARTECH yatırım müzakereleri yürütmek ve değerlendirmeler yapmak üzere niyetlerini beyan ettiler.

TUSAŞ YÜKSEK HIZLI UÇAK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

SSB ile TUSAŞ arasında “TUSAŞ Yüksek Hızlı Hedef Uçak İş Birliği Protokolü” imzalandı.

SSB Başkanı İsmail Demir’in katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Bozdoğan ve TUSAŞ İHA Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Ömer Yıldız da hazır bulundu.

BOTAŞ KURUMSAL KAYNAK YÖNETİM SİSTEMİ PROJESİ

SAHA EXPO’da, SSB, HAVELSAN ve BOTAŞ arasındaki “BOTAŞ Kurumsal Kaynak Yönetim Sistemi Projesi”nin imza töreni de gerçekleştirildi.

Törene, SSB Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Talha Pamukçu ve ilgili kurumların yöneticileri katıldı.

MOTOR TRANSMİSYON VE GÜÇ GRUBU TEST MERKEZİ KULLANIMI

SSB, TRtest ve BMCPOWER arasındaki “Motor, Transmisyon ve Güç Grubu Test Merkezinin Yerli ve Milli Projelerde Kullanımına Yönelik İş Birliği Protokolü”nün imza töreni de gerçekleştirildi.

SB Başkanı İsmail Demir’in katılımıyla gerçekleştirilen törende, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi ve ilgili kurum yöneticileri de hazır bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here