Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) 37’nci kuruluş yıldönümünü çalışanların ve paydaşların katılımıyla kutlandı.Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir yaptığı konuşmada “1600’den fazla firma ve 80 binden fazla çalışanla 750’den fazla proje yürütüyoruz” dedi.

SSB ve sektör temsilcileri katıldığı programda 37. Yıl Anı Filmi Gösterimi, Kurumda 30 hizmet yılını doldurmuş personele anı objesi takdimi ve ‘Savunma Sanayii 360- Bütün Yönleriyle Türk Savunma Sanayii Tarihi’ sergisi açılışı da gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan SSB’nin 37’nci kuruluş yıldönümünü sebebiyle gönderdiği mesajda, ” “Savunma sanayii sektörünün, Başkanlığımız koordinasyonunda, bütün paydaşların inançla, azimle ve dirayetle sürdürdüğü çalışmalar sonucunda Türkiye Yüzyılı’nın önemli yapı taşlarından biri olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Sizlerin şahsında Türk savunma sanayiine katkı sunan tüm kurum, kuruluş ve firmalarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesileyle istiklalimiz ve istikbalimiz için can veren şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ise programda yaptığı konuşmada, “Ülkemiz savunma sanayii alanında pazar olmaktan çıkmış, aktör olma yolunda önemli bir aşama kaydetmiştir. Yerli ve milli imkanlarla ürettiğimiz platformlar dünyada adından sıkça söz ettirmeye başlamış, hatta bazıları oyun değiştirici olmuştur.” şeklinde konuştu.

Vakıf şirketlerimizden özel sektöre, KOBİ’lerden üniversitelere, Teknoparklardan araştırma merkezlerine kadar geniş bir aile olduklarını vurgulayan Demir, “1600’den fazla firma ve 80 binden fazla çalışanla 750’den fazla proje yürütüyoruz. Savunma sanayiimiz bugün; yaklaşık 70 milyar dolar bütçe değeri ve 10 milyar dolardan fazla cirosuyla ülkemizin önemli sektörlerinden biri haline gelmiştir.” dedi.

Kuruluş yıldönümü programı, kurumda 30. yılını doldurmuş personele anı objesi takdimleri, akabinde “Savunma Sanayii 360 – Bütün Yönleriyle Türk Savunma Sanayii Tarihi” sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here