Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir Koronavirüs (COVID-19) mücadelesi kapsamında ASELSAN tesislerinde geliştirilen solunum cihazlarını inceledi.

‘ASELSAN’ tesislerini ziyareti ile ilgili videoyu sosyal medya hesaplarından paylaşan SSB başkanı İsmail Demir, ” Bu zor günlerimizde özellikle sağlık çalışanlarımıza böyle bir destekte bulunmak bizim için büyük bir gurur kaynağı” dedi.

Acil ihtiyaç bazında gündeme getirilen solunum cihazları alanında da teknoloji hamlesinin ortağı ve katılımcısı olarak ASELSAN bu konuya el attığını belirten Demir, “Diğer ortaklar ile beraber çalışmaları gerçekleştirdi. Yerli ve milli bir tasarımı hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. İnşallah çok hızlı bir şekilde seri üretime geçilecek.” ifadelerini kullandı.

Demir konuşmasına şöyle devam etti: “Savunma sanayi alanları çok geniş testlerin ve kalifikasyon süreçlerinin gerektirdiği bir alan, bu alandan da insan hayatının çok önemli olduğu sağlık gibi bir sektörde de aynı süreçlerin çok hassasiyet olarak hızla sahaya ürün vermesi mümkün olacaktır.”

Kaynak: SSB,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here