Çok Bantlı Sayısal Müşterek Telsiz Tedariki Sözleşmesi kapsamında, ASELSAN tarafından üretilen 134 HF araç ile 25 HF sırt telsizi Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edildi.

Savunma Sanayi Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ” Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Çok Bantlı Sayısal Müşterek Telsiz Tedariki Sözleşmesi kapsamında, ASELSAN tarafından üretilen 134 HF araç ile 25 HF sırt telsizi teslim edildi. Özgün tasarıma sahip telsizler, sahip oldukları teknolojiyle ufuk ötesi haberleşme imkanı sağlıyor.” ifadeleri yer aldı.

ASELSAN HF Telsiz Ailesi, 1.6-30 MHz bandında Kara, Deniz ve Hava Platformlarında, güvenilir ve emniyetli haberleşme imkanını Yazılım Tabanlı Telsiz teknoloji alt yapısı kullanılarak sunmaktadır.

Güncel NATO STANAG’ları ve Askeri Standartlarla en gelişmiş HF teknolojileri kullanılarak ufuk ötesi ses ve veri haberleşmesi sağlanmaktadır. Yüksek işletim gücü ve yazılım tabanlı mimarisi ile telsizlere kolaylıkla yeni özellikler eklenebilmektedir.

Dahili sayısal kripto modülü ile HF telsizler kullanıcılarına güvenli haberleşme imkanı sunmaktadır. Dahili modem, 75 bps’dan 12800bps’a kadar farklı HF kanal koşullarında kullanılabilecek sayısal haberleşme hız seçenekleri sunmaktadır.

Kaynak: SSB, ASELSAN, Ajanslar,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here