BMC tarafından üretilen VURAN aracına entegre edilen 107 mm Çok Namlulu Roketatar test atışında hedefi başarıyla vurdu.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir açıklamasında, ” Savunma sanayiimiz kabiliyetlerini birleştiriyor Mehmetçiğe sahada hızlı çözümler sunuyor. BMC üretimi VURAN aracına entegre edilen 107 mm Çok Namlulu Roketatar test atışında hedefi başarıyla vurdu. Tek sette 12 roket ateşleyen ÇNRA’lı VURAN TSK’nın emrinde! ” ifadelerini kullandı.

Roketatar (ÇNRA) Sistemi; gece/gündüz her türlü hava ve arazi şartında, yüksek öncelikli hedeflere karşı manevra birliklerine yoğun ve etkili ateş desteği sağlayan bir silah sistemidir. Yüksek hareket kabiliyetine sahip T-107/122 ÇNRA’da; TR-107, TR-122, TRB-122 ve TRG-122 Roket ve Füzeleri kullanılmaktadır.

T-107/122 Fırlatma Aracı, ataletsel ve küresel konumlama esaslı navigasyon ve otomatik tevcih sistemleri sayesinde at-kaç taktiğini başarıyla uygulamaktadır. Tek sette 12 roket atışlayan sistem, mevzilendikten sonra azami 5 dakika içinde atışa hazır hâle gelebiliyor. Atış sonrası 5 dakika içerisinde mevzi değiştirme ve çok sayıda atış görevini kısa süre içerisinde tamamlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here