Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine dahil olan  DROPS aracı, L-UMTAS-Tandem füzesi, AVCI-2 görüntüleme sistemi ve TB-2 SİHA’nın muayene ve kabul faaliyetleri tamamlandı. 

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki AKTÜRK tarafından gerçekleştirilen haftalık basın bilgilendirme toplantısında, “bu kapsamda Kara Kuvvetleri Komutanlığımızca; 13 adet DROPS aracı, 25 adet L-UMTAS-Tandem füzesi, 4 adet AVCI-2 görüntüleme sistemi, 6 adet TB-2 SİHA’nın muayene ve kabul faaliyetleri tamamlanmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Tuğamiral AKTÜRK, “Yerli ve millî üretim TUNA motorlarının ‘KİRPİ’ ve ‘VURAN’ zırhlı araçlarına takılmasıyla ilgili olarak 50 adet aracın muayene kabul faaliyetine ise 4 Aralık’ta başlanmıştır.” dedi.

Savunma Sanayi ürünlerinde bilgi güvenliğinin tüm paydaşların katılımıyla, sağlanmasının çok önemli olduğunu vurgulayan AKTÜRK konuşmasına şöyle devam etti: “Savunma Sanayi alanında uygun maliyet, yüksek kalite, güvenli/sağlıklı bir çalışma ortamı ve çevrenin korunması amaçlarının yanı sıra bilgi gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirlik çerçevesinde faaliyetlerin odağında “bilgi güvenliği” yer almaktadır. Kardeş, dost ve müttefiklerimiz için de önem taşıyan; bölgesel ve küresel istikrara katkı sağlayan savunma sanayi ürünlerimiz konusunda üretici, kullanıcı, basın -tüm taraflar- her yönüyle büyük hassasiyet göstermeli, güvenlik zafiyeti yaratabilecek durumlardan kaçınılmalıdır.”

Geliştirilen yeteneklerimiz ve ürünlerimiz övgüyle karşılanıp takdir edilirken diğer yandan yürütülen çalışma ve ürün teknik bilgilerinin kamuoyuyla kontrolsüz bir şekilde paylaşılmasına dikkat çeken Tuğamiral AKTÜRK, “ürünlerin işlevselliğini önlemeye yönelik karşı tedbir alınmasına, yeteneklerin zafiyete uğratılmasına ve bilgi üstünlüğünün kaybedilmesine sebep olabileceği göz ardı edilmemelidir. Özellikle bu konuda yapılan haberlerde sizlerden gerekli hassasiyeti göstermenizi bekliyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here