Kara Kuvvetlerine NEFER Kuleli ZMA ve  DROPS- Tekerlekli Konteyner teslimatı 

0
83
Projeyle Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki ZMA-15 Araçları ZMA Modernizasyonu ile yenileniyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na NEFER Kuleli Zırhlı Muharebe Aracı ve DROPS- Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Aracı muayene ve kabul faaliyetleri tamamlandığı açıklandı. 

Millî Savunma Bakanlığının faaliyetlerine ilişkin Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısından konuşan Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, “Kara Kuvvetleri Komutanlığımızca muhtelif miktarlarda; DROPS- Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Aracı, NEFER Kuleli Zırhlı Muharebe Aracı ve Temel Eğitim Helikopterinin muayene ve kabul faaliyetleri tamamlanmıştır.” İfadelerini kullandı. 

Ayrıca Aktürk, 9 Şubat’ta “Tanklara İlave Yetenek Kazandırılması Projesi” kapsamında millî sistemlerle yetenek kazandırılan ilk M60T tankı, Şereflikoçhisar/Ankara’da düzenlenen törenle Kara Kuvvetlerimizin envanterine dâhil edildiğini söyledi. 

DROPS- Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Aracı

TSK, DYNAMIC FRONT 2024 TATBİKATI’NA KATILIM SAĞLIYOR

NATO, ABD ve çok uluslu birliklerin eğitim, iş birliği ile birlikte çalışabilirliğini geliştirmek maksadıyla düzenlenen DYNAMIC FRONT 2024 Tatbikatı’na katılım sağlandığı belirtildi. 

İki safha olarak gerçekleştirilen tatbikatın; Bilgisayar Destekli Komuta Yeri Safhası, 5-16 Şubat 2024 tarihleri arasında Almanya’da yapılmaktadır.

Fiilî Atışlı Safhası ise 17-19 Şubat 2024 tarihleri arasında ABD, Kosova, Çekya ve Slovakya’nın katılımıyla Polatlı/Ankara’da icra edilecektir. Katılımcı ülkelerin personel ve malzemelerinin ülkemize naklî tamamlanmıştır.

Steadfast Defender 2024 Tatbikatı kapsamında; Polonya’da, 13-28 Şubat 2024 tarihleri arasında Brillant Jump 2024 Tatbikatı gerçekleştirilmektedir. 29 Şubat-14 Mart 2024 tarihleri arasında icra edilecek Dragon 2024 Tatbikatı’na ise katılım sağlanması planlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here