TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, dünyanın en büyük savunma sanayii buluşmalarından biri olan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na (IDEF’23) ev sahipliği yapıyor.

IDEF, savunma ve güvenlik alanlarında önemli bir tanıtım, pazarlama ve işbirliği platformu olarak öne çıkıyor ve bu yıl 16. kez düzenleniyor. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı’nın desteğiyle, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın yönetim ve sorumluluğunda TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ organizasyonunda gerçekleştirilen fuar, birçok heyecan verici yeniliği bir araya getiriyor.

Bu yıl IDEF’te özellikle Türk savunma sanayisi tarafından geliştirilen birçok ürün ilk kez sergilenecek. Aynı zamanda daha önceki yıllarda geliştirilen ürünlerin de güncellenmiş versiyonları fuar ziyaretçileriyle buluşacak. Zırhlı muharebe araçları, taktik zırhlı araçlar, insansız kara, hava ve deniz araçları, silah sistemleri, roketler, güdümlü füzeler, piyade silahları, askeri simülatörler, elektronik harp çözümleri, güç grupları ve patlayıcı madde imha ekipmanları gibi birçok ürün fuar alanında yer alacak.

IDEF, katılımcı firma açısından dünyanın en büyük ilk 4 savunma sanayii fuarı arasında yer almasıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda fuarda gerçekleşecek görüşmeler, savunma sanayisinin gelecekteki işbirliklerine önemli katkılarda bulunacak.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili Sadık Piyade, IDEF’in savunma sanayisi alanında önemli bir uluslararası tanıtım, pazarlama ve iş birliği platformuna dönüştüğünü belirtti.

Piyade, “IDEF, dünyanın en büyük 4 savunma sanayisi fuarı arasında yerini almıştır. Fuarımızda toplamda 1.461 firma yer alıyor; 689’u yerli, 772’si yabancı katılımcı olarak fuarda yer alıyor. Ayrıca 81 ülkeden 189 heyeti de fuarımızda ağırlıyoruz,” şeklinde konuştu.

Fuar, yerli ve yabancı resmi heyetler ile katılımcı firmalar arasında çeşitli işbirliği görüşmelerine de ev sahipliği yapacak. Ayrıca Türk savunma sanayisinin önemli projelerine ilişkin sözleşmelerin imzalanacağı önemli bir platform olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here