Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan proje kapsamında, envanterde bulunan Havadan Erken İhbar ve Kontrol (HİK) uçakları ve Yer Destek Merkezi modernize edilecek.

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’te gerçekleştirilen İmza Töreni’nde, SSB ve Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü şahitliğinde TUSAŞ A.Ş., ASELSAN A.Ş. ve HAVELSAN A.Ş. katılımlarıyla HİK Sistemi Modernizasyon İşbirliği Protokolü imzalandı.

SSB tarafından yürütülmekte olan lojistik destek projesi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan 4 Havadan Erken İhbar ve Kontrol (HİK) uçağı ve Yer Destek Merkezi’nin modernizasyonunu kapsıyor. Bu adım, hızla değişen teknolojik gelişmelere uyum sağlamak ve azalan üretici kaynakları ile artan demode sorunlarını gidermek amacıyla atılıyor.

Milli Savunma Bakanlığı ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında sağlanan mutabakat, projede yerli ve milli imkanların azami düzeyde kullanılmasını hedefliyor. Bu sayede, Türkiye’nin savunma sanayisindeki yerli üretim kapasitesi ve kabiliyetleri artırılacak, bağımsızlığı güçlenecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here