Seul'ün güneyindeki Seongnam'daki Silahlı Kuvvetler Travma Merkezi

Güney Kore Savunma Bakanlığı, ülkenin ilk ‘Silahlı Kuvvetler Travma Merkezini’ başkent Seul’ün güneyindeki bir şehirde faaliyete geçirdiğini açıkladı.

Askeri travma merkezi ateşli silah yaralanması ve diğer ciddi yaralanmaları olan askerlere özel tedavi sağlamak amacıyla kuruldu.

Savunma Bakanı Suh Wook ve sağlık kurumları yetkililer, Seongnam’daki ‘Silahlı Kuvvetler Travma Merkezinin’ resmi açılış törenine katıldı. Merkezi Kore Akut Bakım Cerrahisi Derneği başkanı Kim Nam-ryeol yönetecek.

İki büyük ameliyathane ve 20 tek kişilik yoğun bakım odası bulunan tesisin inşaatı Mart 2020’de tamamlandı. Ancak Koronavirüs salgını sebiyle koronavirüs tedavi merkezi olarak kullanıyordu.

Bakanlık, merkezin öncelikle askerleri tedavi etmeye odaklanacak, fakat merkezde polis, itfaiyeciler ve acil tedaviye ihtiyacı olan ordu dışından gelen hastaları kapsayacak şekilde kademeli olarak genişletmeyi planladığını söyledi.

Savunma Bakanlığı, Silahlı Kuvvetler Travma Merkezi’nde tıbbi görüntüleri analiz etmek için yapay zeka ve büyük veri gibi en son teknolojileri kullanacak. Ayrıca hastaları hastaneye varmadan uzaktan izlemek için yeni teknolojileri kullanmayı planladıkları beliritildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here